Mimar Sinan Meydanında Oturmak

Isparta’nın dinlendirici mekanlarından biridir ‘Mimar Sinan Meydanı’. Şehrin tam göbeğidir. Gelip geçen insanlar, koşturanlar, yavaş yavaş yürüyenler, satıcılar ve tabi ki meydanda oturan insanlar. Çoğu emeklidir banklarda oturanların. İki namaz arası vakit geçirirler buralarda. Arada bir yoldan geçen ambulansın siren sesi böler muhabbetleri. Meydanda ki havuzun sesi kesilince ister istemez kulak misafiri olursunuz yapılan muhabbetlere. Havadan sudan muhabbet derler ya, işte deyimin tam anlamıyla o türden bir muhabbet döner meydanda. Sigara ateşlerinin en çok el değiştirdiği yerdir burası.
Bu meydanda geçirilen vakit, öldürülen zaman sıfatına girmez. Oturup insanları izlemek boşken yapılabilecek en güzel aktivitelerdendir çünkü. Hayal gücünü geliştirir izlemek, izlerken düşünmek. Belki inanmazsınız ama insanları izlerken kurulan hayaller ve yapılan yorumlar kişiliğinizin de bir göstergesidir aslında. Örneğin insanları izlerken; “Vay be şu adama bak ne kadar pahalı bir arabaya biniyor, nasıl kazanıyorlar bu paraları?” diyen birisi çalışmaktan çok haz etmeyen ve başarılı olanları takdir etmek yerine kısa sürelide olsa kıskanan bir insandır bence.
Hakkında bir şeyler öğrenmek istediğiniz birileri varsa gidin Mimar Sinan Meydanına, oturun bir banka etraftaki insanları izleyin birlikte. Kuracağı hayaller ve yaptığı yorumlar mutlaka size kendisi hakkında önemli ipuçları verecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir