Bayram Reklamları

Toplumumuzun, dinimizin, kültürümüzün bir parçasıdır bayramlar. İnsanların içgüdüsel olarak kendilerini bir nebze de olsa daha huzurlu hissedebilir böyle zamanlarda. Ve haliyle bayram denince akla ikramlar gelir. Toplumun en hassas olduğu konulardan biridir bayramlar. Az ya da çok, kaliteli ya da ucuz, hazır ya da ev usulü… Herkes kendi yorganına göre bir bayram hazırlığına başlar. Üreticiler, dağıtıcılar, toptancılar, perakendeciler kısaca iş hayatı da dahil.

Firmalar da (faaliyet gösterdikleri sektör ne olursa olsun) kendilerini bayrama hazırlamaktadırlar. Sektörü ne olursa olsun pek çok firma daha bayram gelmeden bayram kampanyalarını tanıtmaya başlar. Bankalar bayrama özel kredi verir, mobilyacılar çifte bayram yapacaklara özel indirimler yapar, GSM şirketleri bayram özel konuşma-mesajlaşma paketleri hazırlar, otomotiv sektörü bile bayram baklavasından pay almaya çalışarak araba satmaya çalışır. Her ne kadar pek çok sektör bayramda kendisine pay çıkarmaya çalışsa da, bayram baklavasının en güzel yerini ve hatta baklavayla kalmayıp yanında zeytinyağlı yaprak sarması ve kavurmasını yiyen firmalar gıda ve tekstil firmaları olmaktadır. Bunların ardından da petrol ve seyahat şirketleri gelmektedir.

Son olarak konuyu çok dağıtmadan bayram konusunda en etkili tutundurma faaliyetlerini gerçekleştiren bir firmadan söz etmek istiyorum. “Kent”. Hazırladığı reklam filmleri ile toplumda ki pek çok kişinin yüzünde tatlı bir tebessüm ve hüznü bir arada oluşturmayı başarmış ve tabiri yerindeyse bayram reklamları konusunda bir fenomen haline gelmiş bir firmadır “Kent”.

Lafı uzatmadan Kent firmasının hazırlatmış olduğu reklam filmlerini izleyelim, ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir